E-shop momentálne nie je v prevádzke. V prípade potreby nás prosím kontaktujte. Ďakujeme.

Ako posilniť imunitný systém

Ako posilniť imunitný systém

Ako posilniť imunitný systém je jedna z najpreberanejších tém, zvlášť v dnešných časoch. Či a do akej miery je to možné nie je úplne známe. Imunitný systém je presne to - systém, nie jedna entita. Aby fungoval dobre, vyžaduje si rovnováhu a harmóniu. Stále existuje veľa toho, čo vedci nevedia o zložitosti a vzájomnej prepojenosti imunitnej odpovede.

Skúmajú sa účinky stravy, cvičenia, veku, psychického stresu a ďalších faktorov. Prvou líniou obrany je výber zdravého životného štýlu. Dodržiavanie všeobecných pokynov pre dobré zdravie je jediným najlepším krokom, ktorý môžete urobiť pre prirodzené udržanie správneho fungovania imunitného systému. Každá časť vášho tela, vrátane imunitného systému, funguje lepšie, keď je chránená pred environmentálnymi útokmi a je podporovaná stratégiami zdravého života, ako sú strava s vysokým obsahom ovocia a zeleniny, pravidelné cvičenie, primeraný spánok, minimálny stres. Nie pre každého a vždy je to však jednoduché dodržiavať.

Oslabená imunita znamená pre telo veľký problém. Je totiž omnoho náchylnejšie na rôzne ochorenia. Imunita a jej obranyschopnosť je dôležitá pri ochrane či boji s baktériami, vírusmi, parazitmi a plesňami. Ak dôjde k jej poškodeniu nastane kolotoč opätovne vracajúcich sa chronických ochorení a zápalov.

Posilniť imunitu je preto vhodné i výživovými doplnkami, ktorých je dnes na trhu naozaj enormné množstvo. Tie obsahujú kombináciu vitamínov, minerálov, či enzýmov, ktoré prispievajú k správnej funkcii imunitného systému. Efektivita a účinnosť vitamínových doplnkov priamo súvisí s ich kvalitou, preto je dôležité siahnuť po kvalitných produktoch. Viac a viac sa do popredia dostávajú produkty zložené z čisto prírodných prvkov. Obľúbenými a účinnými sú samozrejme popri vitamíne C, hliva ustricová, echinacea, propolis, či zinok.

Toto všetko obsahuje náš výživový doplnok Imunitan, ktorý pôsobí ako prírodný posilňovač imunity, prevencia sezónnych vírusových ochorení a bakteriálnych infekcií. 

Nájdete na www.medicimania.sk a v kamenných lekárňach. 

Ako posilniť imunitný systém

17. Jun 2018

Ako posilniť imunitný systém je jedna z najpreberanejších tém, zvlášť v dnešných časoch. Či a do akej miery je to možné nie je úplne známe.

Čítať viac
-  Prečítajte si viac článkov  -
Pridajte sa k nám na Facebooku